fbpx

Magazyn energii czy warto?

Magazyn energii czy się opłaca?

Osoby, które decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej, aby uniknąć ciągłych podwyżek energii elektrycznej podejmują słuszną decyzję. Fotowoltaika, czyli prąd ze słońca i wykorzystanie wytworzonej energii w gospodarstwie domowym, agroturystyce, czy też instalacje komercyjne pozwalają znacznie obniżyć rachunki.

Dodatkowo decydując się na magazyn energii, masz możliwość magazynowania jej nadwyżki co pozwala na samokonsumpcję i niezależność od dostawców prądu.

Jak wykorzystać wyprodukowany prąd z instalacji fotowoltaicznej?

Przeciętne gospodarstwa domowe posiadające instalację fotowoltaiczną, wskazuje, że ich samokonsumpcja rzadko kiedy przekracza 30%. Dzieje się tak, ponieważ największa ilość energii jest wyprodukowana podczas nieobecności domowników, bo są obecnie np. w pracy. Najintensywniej produkowana energia jest w godzinach od 7 do 15, następnie jej produkcja zaczyna spadać, a w raz ze spadkiem produkcji wzrasta jej zużycie. Zatem jak najlepiej możesz wykorzystać wyprodukowaną energię fotowoltaiczną i jednocześnie zwiększyć samokonsumpcję?

Magazyn energii co to jest?

Magazyn energii fotowoltaicznej umożliwia magazynowanie nadwyżki energii. Jak to działa? Energia fotowoltaiczna wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne w pierwszej kolejności zasila urządzenia, które w tym momencie pracują np. lodówka, pralka, zmywarka, pozostała wyprodukowana energia trafia do magazynu energii. Jeśli magazyn zostaje w pełni naładowany, nadwyżka energii trafi do sieci energetycznej. Dlatego, gdy zapotrzebowanie na zużycie energii wzrośnie to zostanie ona pobrana z magazynu energii, a gdy zabraknie będzie ona pobierana z sieci energetycznej. Bateria fotowoltaiczna i magazynowanie za jej pomocą energii umożliwia wykorzystanie w pełni wyprodukowanej energii fotowoltaicznej.

Magazyn energii fotowoltaicznej – zasilanie awaryjne

Magazyn energii i poczucie bezpieczeństwa, a także niezależność podczas przerw w dostawie prądu. To jedne z wielu zalet posiadania baterii fotowoltaicznej w systemie pv. Magazyny energii, jak już wspomnieliśmy, umożliwiają nie tylko samokonsumpcję, dają nam również poczucie bezpieczeństwa i samowystarczalność podczas wielogodzinnych przerw w dostawie prądu.

Zatem jeśli chcesz dbać o środowisko, produkować własną energię ze słońca oraz jednoczenie obniżyć rachunki za prąd to warto jest rozważyć instalację fotowoltaiczną z magazynem energii. W przypadku istniejących już instalacji nad możliwością jej rozbudowania i dodanie baterii fotowoltaicznej. Jeśli jesteś instalatorem to zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci są w gotowości i czekają na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami pod numerem +48 22 307 26 70

Odległe terminy dostaw magazynów energii – mamy na to rozwiązanie

To frustrujące, gdy nie możesz dokończyć swojego projektu, bo brakuje Tobie tylko jednego lub więcej komponentów. Często słyszymy od naszych klientów, że zapasy magazynowe są ograniczone, ale my mamy możemy w tym pomóc! W magazynie SegenSolar posiadamy duże zapasy akumulatorów przedstawionych poniżej wraz z innymi niezbędnymi produktami do wykonania kompletna instalacja fotowoltaiczna.

Magazyn energii FoxESS

Poszerzamy naszą ofertę produktów marki FoxESS! W naszym portfolio znajdziesz już cieszący się popularnością niskonapięciowy magazyn energii LV5200 oraz system hybrydowy All-in-One. Teraz mamy przyjemność zaoferować Tobie modułowy magazyn energii FoxESS Energy Cube.

Bateria Fox Ess Energy Cube
FoxESS
Magazyn energii

Rozwiązania magazynowania energii FoxESS są kompatybilne z zaawansowaną i intuicyjną aplikacją do zdalnego sterowania i monitoringu.

 • Pojemnosć 2,88 kWh – skalowalny do 20,16 kWh
 • Pojemności 4,03 kWh – skalowalny do 28,21 kWh
 • 90% głębokości rozładowania
 • Szeroka tolerancja temperatury
 • Łatwa instalacja
 • Komunikacja CAN/RS485
 • Wysokienapięcie

Zasilanie instalacji pv poprzez komercyjne magazyny Pylontech

Wysokonapięciowe rozwiązania magazynowania energii od firmy Pylontech są idealne dla większych projektów fotowoltaicznych instalacji komercyjnych w Polsce.

Oto 5 powodów, dlaczego powinieneś wybrać Pylontech Powercube H2?

 • Możliwość skonfigurowania do 12 baterii w jednym pionie
 • Możliwość równoległego połączenia do sześciu akumulatorów w jednym pionie
 • Elastyczne opcje konfiguracji ułatwiające instalację, konserwację i rozbudowę
 • Współpraca z trójfazowym falownikiem Solis 10kW, hybrydowymi falownikami BME HV oraz falownikami ATESS
 • 10-letnia gwarancja producenta
Niskonapięciowy magazyn energii Pylontech
Niskonapięciowy magazyn energii
Pylontech Force L2

Pylontech Force L2 to domowy system magazynowania energii (HESS) wykorzystujący nowoczesną, modułową konstrukcję połączoną z łatwą instalacją, prostymi łącznikami i kompatybilnością na zewnątrz.

 • Modułowa konstrukcja umożliwia szybką i bezpieczną instalację bez narażonego okablowania i złączy
 • Technologia LFP zapewnia długą żywotność ogniw i wysokie bezpieczeństwo
 • Stylowy wygląd pozwala na instalację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku (z odpowiednią ochroną)
 • Sprawdzony system BMS z dużą kompatybilnością z falownikami
Wsparcie przed i posprzedażowe, wsparcie techniczne oraz darmowe szkolenia

Skorzystaj z okazji i zdobywaj wiedzę w zakresie fotowoltaiki, biorąc udział w szkoleniach. Udział w wydarzeniach dla klientów SegenSolar jest bezpłatny. Aktualne szkolenia oraz nagrania są dostępne na portalu klienta. Aby otrzymać dostęp, skontaktuj się z naszymi konsultantami pod numerem +48 22 307 26 70 lub wysyłając formularz kontaktowy >>