fbpx

System do montażu modułów fotowoltaicznych na każdym obiekcie

Już od 25 lat Renusol opracowuje uniwersalne, a jednocześnie solidne systemy montażowe do modułów fotowoltaicznych. Specjaliści stale udoskonalają rozwiązania Renusol, aby zapewnić naszym klientom jakość, bezpieczeństwo i trwałość na najwyższym poziomie.

Pięć najpopularniejszych systemów montażowych do modułów fotowoltaicznych producenta Renusol to: VarioSole+, TriSole+, MetaSole+, ConSole+ oraz FS+. Rozwiązania te zostały stworzone z myślą o każdym dachu oraz różnych warunkach klimatycznych. Czy wiecie, że producent zaprojektował nawet system z wyższą szyną dla regionów o gorętszym klimacie, aby zapewnić skuteczniejsze chłodzenie modułów?

System montażowy VarioSole+
Zastosowania: wszystkie dachy spadziste 

Modułowy system VarioSole+ (VS+) sprawdzi się doskonale na dachu spadzistym z niemal każdym rodzajem pokrycia stosowanym w Europie. System obejmuje szeroki wybór haków dachowych i dziesiątki wariantów łączenia komponentów montażowych, dzięki czemu możliwości konfiguracji są praktycznie nieograniczone. W skład systemu wchodzą trzy szyny montażowe: dwie przystosowane do średnich i dużych obciążeń oraz jedna odpowiednia do bardzo dużych obciążeń i/lub połaci dachowych. Firma oferuje ponadto szeroki asortyment uniwersalnych regulowanych zacisków do modułów, które pasują do wielu różnych typów ram. Opatentowany zacisk do modułów RS1 to wyjątkowy komponent montażowy, który może być stosowany zarówno jako zacisk środkowy, jak i krańcowy: w celu zmiany funkcji wystarczy obrócić głowicę zacisku o 90 stopni!

VS+ to najbardziej wszechstronny system odpowiedni do wielu różnych zastosowań.

 

System montażowy TriSole+
Zastosowania: dachy spadziste i płaskie   

W skład systemu TriSole+ (TS+) wchodzą: trójkątny wspornik modułowy, elementy mocujące oraz zaciski do modułów. Jest to idealne rozwiązanie montażowe do dachów spadzistych i płaskich na budynkach komercyjnych, przemysłowych i rolniczych pokrytych blachą trapezową lub płytą falistą z włóknocementu. Ten składany system bazujący na trójkątnych wspornikach zapewnia montaż paneli słonecznych w różnym nachyleniu i może zostać skonfigurowany tak, aby pasował do różnych obiektów. TS+ to właściwy wybór w przypadku, gdy wymagane jest nachylenie od 10 do 35 stopni.

 

System montażowy MetaSole+
Zastosowania: dachy spadziste pokryte blachą falistą lub trapezową   

Producent opracował kilka wariantów systemu MetaSole+ (MS +), które pasują do różnych dachów i środowisk.

MS+: Ten system oparty na krótkich szynach jest przeznaczony do montażu w układzie poziomym na dachach z pokryciem z blachy trapezowej.

MS+P: Ten system oparty na krótkich szynach jest przeznaczony do montażu w układzie pionowym na dachach z pokryciem z blachy trapezowej.

MS+CORRUGATED: Ten system oparty na krótkich szynach jest przeznaczony do montażu w układzie poziomym na dachach z pokryciem z blachy falistej.

MS+H: To wyższy wariant standardowego systemu MS+ przewidziany do montażu w gorętszym klimacie

Każdy z systemów MS+ jest zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić jak największą oszczędność materiału, a dzięki wyeliminowaniu ciągłych szyn pozwala na większą elastyczność podczas montażu. Do zestawów dołączone są również wkręty samogwintujące umożliwiające mocowanie komponentów montażowych bezpośrednio do dachu. Kompaktowe rozmiary MS+ obniżają koszty transportu, pozwalają zaoszczędzić przestrzeń magazynową i ułatwiają pracę w miejscu montażu. A dzięki temu, że system jest tak prosty, instalacja przebiega szybko i bez problemu.

System montażowy FS Flat Roof
Zastosowania: dachy płaskie   

System FS+ zaprojektowany z myślą o dachach płaskich wyróżnia się zoptymalizowaną stabilnością. Dzięki innowacyjnemu systemowi szyn i optymalizacji w zakresie aerodynamiki FS sprawdza się zwłaszcza na większych dachach płaskich o ograniczonej nośności. System jest dociążony balastem, a bezpieczeństwo konstrukcji pod względem stabilności potwierdziły próby w tunelu aerodynamicznym.

Asortyment obejmuje system montażowy w orientacji wschód-zachód o kącie nachylenia wynoszącym 10 stopni oraz system montażowy w orientacji południowej o kącie nachylenia wynoszącym 10 i 18 stopni.

System montażowy ConSole+
Zastosowania: dachy płaskie lub instalacje naziemne

Wyjątkowy system ConSole+ (CS+) to rozwiązanie wolnostojące, które nie wymaga kotwienia do podłoża, co oznacza, że sprawdza się doskonale na dachach płaskich, a także w instalacjach naziemnych. Montaż CS+ jest niezwykle łatwy: wystarczy ustawić produkt w wybranym miejscu, wypełnić odpowiednim balastem i przymocować śrubami moduł fotowoltaiczny. Taka konstrukcja jest prosta, a jednocześnie bezpieczna, i według naszej wiedzy przewyższa inne systemy dostępne na rynku pod względem szybkości montażu. Warto podkreślić, że system CS+ jest stosowany z powodzeniem już od ponad 20 lat.

Komunikat dot. PV-Configurator 3.0

Z wielką przyjemnością informujemy, że program do projektowania PV-Configurator 3.0 jest dostępny w aż 10 różnych językach!

Dodatkowo na kanale YouTube Renusol zamieścił cykl filmów z instrukcją korzystania z PV-Configurator. Filmy instruktażowe są dostępne w m.in. języku polskim, dzięki czemu montaż stanie się jeszcze prostszy.

Wsparcie przed i posprzedażowe, wsparcie techniczne oraz darmowe szkolenia

Skorzystaj z okazji i zdobywaj wiedzę w zakresie fotowoltaiki, biorąc udział w szkoleniach. Udział w wydarzeniach dla klientów SegenSolar jest bezpłatny. Aktualne szkolenia oraz nagrania są dostępne na portalu klienta. Aby otrzymać dostęp, skontaktuj się z naszymi konsultantami pod numerem +48 22 307 26 70 lub wysyłając formularz kontaktowy >>