fbpx

Wszystkie oznaki wskazują na wzrost w SegenSolar

Kolonia, 08.03.2023 – Hurtownia PV SegenSolar z siedzibą w Kolonii informuje o nowym ukierunkowaniu na rozszerzenie działalności grupy w Europie.

SegenSolar GmbH (SegenSolar) – założona w 2015 roku jako europejska filia wiodącego na rynku brytyjskiej hurtowni z branży fotowoltaicznej Segen Ltd – zyskała sławę w europejskiej branży PV. SegenSolar dostarcza moduły, falowniki, magazyny energii, systemy montażowe i akcesoria szerokiemu gronu klientów, głównie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii i Polsce. Od połowy 2022 roku SegenSolar przekazuje swoje bogate doświadczenie i szerokie portfolio produktów do dyspozycji instalatorów w całej Europie.

Fotowoltaika nadal będzie jedną z najbardziej popularnych i dostępnych opcji samowystarczalności energetycznej. Ilość energii słonecznej zainstalowanej w Europie wzrosła o 47 procent w latach 2021-2022. Według raportu SolarPower Europe , dodanie nowych instalacji będzie nadal rosło o około 60 procent do końca 2023 roku. Przy tak gwałtownym wzroście, w Europie nadal istnieje ogromny potencjał PV, który należy wykorzystać. SegenSolar ma silną pozycję na rynku PV, aby wspierać Państwa w zaspokajaniu stale rosnącego zapotrzebowania ze wszystkich zakątków kontynentu.

»Obserwujemy niesamowicie pozytywny wzrost na rynku i jeśli Europa ma osiągnąć swój cel 600 GW energii słonecznej do 2030 roku, coraz więcej klientów końcowych będzie musiało przejść na energię odnawialną. W SegenSolar rozwijamy się bardzo dynamicznie, aby sprostać obecnemu i prognozowanemu zapotrzebowaniu« – skomentował Andrew Garcia, Dyrektor Zarządzający w SegenSolar. »Nasi klienci zamówili w ubiegłym roku dwa razy więcej modułów i falowników niż w roku 2021 i prawie trzy razy więcej magazynów energii. Bieżący rok również oferuje doskonałe możliwości rozwoju. Podwoiliśmy naszą powierzchnię magazynową i logistyczną i dążymy do dalszej ekspansji do końca 2023 roku, aby nasi klienci – zwłaszcza w Europie Wschodniej – mogli świadczyć usługi swoim klientom końcowym na jeszcze wyższym poziomie

Według SolarPower Europe, Niemcy pozostają na razie wiodącym europejskim rynkiem dla magazynów energii. W 2021 roku, w Niemczech zainstalowano 1,3 GWh systemów magazynowania w bateriach domowych, a roczna stopa wzrostu wynosi 81 procent. Ponad 1 mln europejskich gospodarstw domowych posiada obecnie system PV ze zintegrowanym magazynem energii elektrycznej, a popyt rośnie.

»Stale analizujemy naszą ofertę i dostosowujemy ją do potrzeb rynku oraz naszych klientów. W najbliższym czasie wzbogacimy ją o kolejnych producentów magazynów energii i falowników znaczących dla rynku PV. Oczywiście inwestujemy również w nasz zespół, który z pasją podchodzi do tego, co robi« – mówi Ute Wimmers, szefowa działu sprzedaży i marketingu w SegenSolar. »W ciągu ostatniego roku zatrudniliśmy około 50 procent więcej pracowników i prawie czterokrotnie zwiększyliśmy naszą powierzchnię biurową, aby zapewnić wszystkim pracownikom nowoczesne i wygodne miejsce do pracy oraz dalsze wspieranie nas w procesie rozwoju. W szczególności zespół sprzedaży i zespoły realizujące zamówienia otrzymały ogromne wsparcie, aby poradzić sobie z dynamicznie rozwijającym się rynkiem PV

SegenSolar oferuje komponenty PV od producentów silnuch marek takich miedzy innymi jak: Pylontech, Fox ESS, JA Solar, Jinko, Solis, Huawei i SolarEdge, które klienci mogą odbierać samodzielnie w pobliskiej lokalizacji magazynów w Kolonii i Berlinie. W czasie rzeczywistym portal klienta SegenSolar dostarcza informacji o poziomach zapasów, pokazuje najnowsze wiadomości i aktualizacje z SegenSolar i branży PV, a także ekskluzywne zaproszenia na wydarzenia branżowe i webinaria.

»Nasz zespół staje na wysokości zadania, aby wspierać ogromny wzrost PV i cieszymy się na ekscytującą przyszłość, nie tylko dla nas w SegenSolar, ale dla całej branży solarnej w całej Europie« – podsumowuje Andrew Garcia.

Wsparcie przed i posprzedażowe, wsparcie techniczne oraz darmowe szkolenia

Skorzystaj z okazji i zdobywaj wiedzę w zakresie fotowoltaiki, biorąc udział w szkoleniach. Udział w wydarzeniach dla klientów SegenSolar jest bezpłatny. Aktualne szkolenia oraz nagrania są dostępne na portalu klienta. Aby otrzymać dostęp, skontaktuj się z naszymi konsultantami pod numerem +48 22 307 26 70 lub wysyłając formularz kontaktowy >>